Životnost trampolíny

Jak dlouho vám bude trampolína sloužit záleží na více faktorech. Jedním z faktorů je kvalita samotné trampolíny, dalším její vhodné umístění, péče a užívání trampolíny.

1) kvalita trampolíny

– Kvalitní materiály znamenají pro trampolínu delší životnost a pro skokana větší bezpečnost. Trampolína by měla stát na kvalitních, pevných nožičkách, ideálně na čtyřech až šesti. Více si o správně vypadající trampolíně můžete přečíst zde.

2) Vhodné umístění

– O umístění si povíme v příštím článku více. Pro shrnutí je třeba dodržet následující: Rovný, dostatečně pevný podklad (ale ne tvrdý), dostatek volného prostoru a bezpečný přístup k trampolíně.

3) Péče

– Pokud chcete věnovat své zahradní trampolíně dostatečnou péči a zvýšit její životnost, pořiďte si ochranné sítě a plachtu na skákací plochu. Trampolína není vhodné místo pro zvířata, odkládejte boty a všechny ostré předměty. Nejen že tak zvýšíte životnost trampolíny a předejdete jejímu předčasnému poničení, ale také bude používání trampolíny mnohem bezpečnější.

4) Užívání trampolíny

– Životnost se pochopitelně odráží také na častém užívání (od toho ji také kupujete, přeci se na ní nebudete jen dívat) ale především na způsobu užívání. Pokud budete na trampolínu brát zvířata či ostré předměty, které ji mohou poškodit, zaviníte nižší životnost trampolíny.

 

Nezapomínekte, životnost trampolíny úzce souvisí s bezpečností.