Vícedílné obrazy

Čím dál více se v obývacích pokojích objevují moderní obrazy. Tyto obrazy také často visí v moderních kancelářích a v chodbách firem, protože výborně vyplňují prostor a a zdech se krásně vyjímají. Příkladem moderního obrazu je vícedílní obraz, který je nejčastěji v počtu dvou až pěti částí. Nejčastěji zachycuje jedno téma, které se rozpíná po všech částech obrazu.

Jako klasický obraz, i tento moderní vícedílný si můžete vybrat v různých barvách či velikostech. Na rozdíl od klasických jednodílných se však tyto obrazy obvykle nerámují, aby se zachovala jejich pospolitost a obraz nebyl pokud možno ničím „přerušován“.

Vícedílné obrazy jsou výborným řešením zvláště pro větší „hluchá místa“, zdi, kde by jeden obraz vypadal opuštěně nebo zanikal. Obrazy na zeď složené z více dílů dominují prostoru, vyplňují jej a dodávají mu smysl. Obrazy obecně značně zútulní téměř jakoukoli místnost. Díky řadě barevných kombinací a bezpočtu vzhledů se vícedílné obrazy dají snadno sladit s rozdílnými interiéry a jejich doplňky.

Obrazy jsou buď s konkrétním námětem nebo abstraktním. Abstrakce znamená cosi neurčitého, co vyjadřuje například emoce či dojmy. Konkrétní zobrazuje něco fyzického, třeba květinu, často ve snaze ji co nejvěrněji zachytit.