Trampolína a sníh

První mrazíci jsou už nějaký čas za námi a ti, kdož jsou zvyklý trampolínu zazimovávat, jistě ji už uložili na nějaké suché a čisté místo. Pokud jste se rozhodli trampolínu nechat na zahradě po celý rok, pak je možnost, jak trampolínu alespoň částečně uchránit před mrazy, sněhem a dalšími podmínkami tohoto období, které trampolínám příliš nevyhovují.

Sundejte z trampolíny ochrannou síť

Trampolínu zbavte té nejměkčí a velmi náchylné části, tedy sítě. Trampolína s ochrannou sítí je v zimě vystavena nízkým teplotám, mrazům, sněhu, dešti a kroupami a nic z toho síti neprospívá. Síť je skladná a na rozdíl od celé trampolíny se vejde například do skříně, takže její uložení není nijak náročné na prostor. Před uložením sítě ale síť zkontrolujte, aby byla čistá a suchá. Také zkontrolujte jestli trampolína s ochrannou sítí nebyla poškozená, protože skladovat děravou síť, když budete na jaře kupovat síť bez děr, aby jste byli v bezpečí při skákání, je zbytečné.

Na trampolínu umístěte ochrannou krycí plachtu

Trampolína s ochrannou sítí by měla být přikrytá ochrannou krycí plachtou vždy, když se na ní neskáče, a to i během skákací sezóny. Plachta chrání skákací plochu před vlivy počasí, nečistotami i nevítanými návštěvníky. Její použití v zimě je dalším způsobem, jak podpořit životnost trampolíny i navzdory tomu, že zůstává na zahradě i ve ztížených podmínkách.