Trampolína 305 cm pro dítě i dospělého

Tolik zahrad už zdobí zahradní trampolíny, že to musím považovat za důkaz toho, jak jsou trampolíny oblíbené. Ano, u celé rodiny, u dětí i dospělých skokanů.

Některé zahrady jsou dost velké, aby pojaly pořádné velké trampolíny, jiné jsou menší, na které se vejde spíš trampolína s menším průměrem (například trampolína 305 cm, ale vyrábí se i menší), ale trampolíny jsou v dnešní době k vidění všude. Na zahradách i v dětských herních centrech, protože všude lidé vědí, že trampolína je jedním z nejlepších způsobů jak zabavit dítě. Zvláště takové, které se potřebuje bezpečně vydovádět. Pokud jste si také právě představili dvě dovádivé děti, které do sebe při skákání narazily a chystáte se mě poučit, ze trampolína bezpečná není, dovolte mi k tomuto tématu pár slov.

Výrobci trampolín uvádějí, často v podobě cedulek na trampolíně (my ji máme přilepenou z vrchní části na krytu pružin) seznam toho, co se na trampolíně nedoporučuje dělat. Tato doporučení je vhodné následovat, neboť jejich ignorováním můžete přijít při skákání na zahradní trampolíně k úrazu. I k velmi vážnému úrazu s vážnými následky.

Čemu se při skákání na trampolíně vyhnout

Nezáleží na tom, na jak velké trampolíně skáčete, pravidla jsou stejná. Nejprve mi dovolte pravidla, které uvedu sama.

  1. Na trampolíně neskákejte, pokud není trampolína i se všemi součástmi v dobrém stavu a stabilně umístěna na bezpečném místě.
  2. Na trampolíně neskákejte, jestliže nejste v dobrém stavu vy.
  3. Před skákáním, přemety a jakýmikoli dalšími způsoby pohybu na trampolíně se řádně protáhněte a rozcvičte.
  4. Používejte pouze kvalitní trampolínu s dostatečnou nosností.

A teď doporučení výrobců:

  • Na trampolíně by se současně nemělo nacházet více jak jedna osoba.
  • Na trampolínu nepatří zvířata.
  • Dbejte na to, abyste byli pohodlně sportovně oblečeni, žádné ostré předměty, skřipce do vlasů a podobně.
  • Vstupujte bez obuvi.
  • Na trampolínu nepatří nápoje, potraviny ani oheň (kuřivo).
  • Na trampolínu by neměly vstupovat těhotné ženy a lidé, kterým to nedovoluje zdravotní stav (například lidé s nebezpečně vysokým tlakem)

Jistě je toho i víc, ale momentálně si nemohu další doporučení vybavit.

V případě, že dodržíte tato doporučení, bude pro vás a ostatní skokany pobyt na trampolíně 305 cm i jiné, pobytem bezpečným stejně, jako když využíváte jakoukoli jinou sportovní pomůcku.