Poslední šance jít skákat!

Podzim je jednou z posledních možností, jak využít vaši zahradní trampolínu, tak neváhejte a běžte skákat! Protože zima už jako by ťukala na dveře, je na čase ještě naposledy využít radovánek, které zima znesnadňuje, ne-li přímo znemožňuje. Pokud máte trampolínu ve vysoké zastřešené místnosti, pak máte vystaráno. Pokud však trampolínu musíte „zazimovat“, je na čase si naposledy vychutnat trochu domácího akrobatismu než jí uklidíte.

 

Historie

Skákání a přemáhání pozemské gravitace je velmi stará záležitost. První věc nejblíže dnešní trampolíně sestavil francouzský artista du Trampoline.

K čemu však trampolína vlastně slouží?

Skákání na trampolíně je výbornou kombinací pohybu a zábavy. Vhodná je tato činnost pro celou rodinu, od dětí po rodiče. Pokud jste schopní stát na vlastních nohou a nemáte problém se skákáním, trampolínu si zamilujete. Trampolína znamená již zmíněnou zábavu, ale i zdravý pohyb. Pobyt na trampolíně vyžaduje velmi časté, téměř neustálé balancování, které pomáhá procvičit často nepoužívané části těla, například hluboký stabilizační svalový systém. Skákání na trampolíně je prospěšné, velmi zábavným a příjemným způsobem protáhne celé tělo a zapojí smysly pro lepší koordinaci pohybů. A že je to oříšek zjistíte hned, co si na pružný povrch trampolíny stoupnete.

V dnešní době

Není snadné pravidelně cvičit, většina sportů jsou časově nebo finančně náročné. U dětí zájem o sport katastroficky klesl s nástupem technologií, jako jsou počítače či tablety. V dnešní době je trampolína výborným cenově dostupným řešením, je to zábavný pohyb, který můžete provozovat jak dlouho chcete, ale věřte, že se vám nebude chtít přestat, protože vás bude doopravdy bavit. A provozovat tuto zábavu můžete s celou rodinou.
Skákání na trampolíně je bezpečné. Nejen, že trampolíny jsou v dnešní době vyráběny z kvalitních materiálů, ale plochu trampolíny často ohraničuje bezpečnostní síť, která znemožňuje „výskok“ ven z prostoru trampolíny. Jediné, co si tedy musíte hlídat jsou vlastní končetiny a vůbec celé tělo během skákání i pobytu na trampolíně, obzvlášť, když vás skáče víc osob zároveň. Trampolína s ochrannou sítí je skvělá zábava, neváhejte ji vyzkoušet!