Naše trampolína

Na naší zahradě stojí skvělá věc. Zahradní trampolína. A že je skvělá si nemyslím jen já, má ji okolo nás hned několik sousedů a vídám ji na různých zahradách, kam se jen hnu. A taky v dětských herních centrech taková dětská trampolína jako by nesměla chybět.

My máme trampolínu přiměřeně velkou. Mohou na ní skákat nejen naše děti, ale i já nebo manžel. Je to sranda, když si na ní vlezu, protože najednou musím dávat pozor na věci, které na pevné zemi nehlídáte. Koukám kam dopadnu když vyskočím a kalkuluji, co se mnou pružná plocha trampolíny vyvede pak. Je to zábava. Pomáhá mi to trénovat rovnováhu a sebeuvědomění. Kde mám ruku? Kde mám nohu? 😀 Během chvilky jsem zadýchaná a mám dost, takže jsem si docela jistá, že tenhle sport, smím-li naše poskakování na trampolíně tak nazvat, krásně rozpumpuje srdce a rozproudí krevní oběh. Podle toho, co jsem četla, rozproudí i lymfatický systém, který má na starosti vyplavování škodlivin z těla. Skvělé, že? Zcela nepochybně pomůže skákání protáhnout tělo a nejspíš i pěkně posílit svaly. A kdo skáče dost vytrvale, určitě pak večer spí jako špalek.

Skákání na trampolíně přináší mě i naší rodině velikou radost. Je skvělé, že trampolína nevyžaduje žádnou velkou péči, občas jen otřete skákací pružnou plochu, možná očistíte ochrannou síť od nalétaného nepořádku a posekáte trávu pod trampolínou, ale jinak nic zvláštního. Nevím, jestli se naší trampolíně říká dětská trampolína nebo jinak, protože pro nás je velká tak akorát. Tedy, myslím, pro každého zvlášť. Někdy skáčou dvě naše děti, někdy jedno a někdy se některý dospělý k dětem připojí, protože děti jsou nadšené, když je pod váhou dospěláka pružná plocha vymrští do vzduchu víc než kdy předtím. Skákání na trampolíně budí v člověku vyloženě dětskou radost, ať už jde o dítě nebo dospělého. Mám trampolínu vážně ráda, ale přiznám se, že tam nikdy dlouho nevydržím,a si mám slabou fyzičku. Inu, musím víc trénovat! 🙂