Kryt pružin na trampolínu jako nedílná součást této zahradní atrakce

Trampolína nabízí skvělé sportovní a zábavné vyžití na zahradě, na čerstvém vzduchu a sluníčku. Sluneční záření v rozumné míře je důležité pro naprostou většinu všeho živého a pro člověka jakbysmet. Dodává nám důležitý vitamín D, který je potřeba pro správný vývoj zubů, kostí, kloubů a tak dále.

Zahradní trampolína má blahodárný vliv na tělo i na duši. Možná vás to překvapí, ale aktivním pobytem na sluníčku a čerstvém vzduchu, jakým je například právě skákání na trampolíně, si krásně vyčistíte hlavu, zlepšíte si náladu a podpoříte u své osoby lepší spánek. To vše přispívá k lepšímu psychickému stavu.

Pro tělesné zdraví je ale skákání na trampolíně také velmi účinné. Skákáním rozproudíte krev, rozpumpujete srdce, rozproudíte lymfu. Lymfa proudí celým tělem a pokud nevíte, co to je, pak je to taková „životodárná míza“ jako třeba u stromů. Díky jejímu proudění se tělo účinně zbavuje škodlivin.

Důležitost všech součástí trampolíny

Abyste ale mohli takto účinně podpořit své zdraví, musíte mít trampolínu kvalitní a především bezpečnou. Aby byla trampolína bezpečná, musí být tvořena z kvalitních neopotřebovaných a nepoškozených odolných materiálů, vše musí být pečlivě a správně složeno a pospojováno, konstrukce musí stát stabilně na rovném a bezpečném místě, kde do trampolíny nebude nic zasahovat a vstup i výstup z trampolíny bude snadný a … samozřejmě bezpečný pro každého, kdo se rozhodne trampolínu použít. Volte trampolínu s dostatečnou nosností a vhodným průměrem. Prodávají se maličké trampolíny i trampolíny velké, které snadno poslouží i dospělému skokanovi.

Nikdy nepoužívejte trampolínu, pokud není kompletní a něco jí chybí nebo je část z ní poškozená či opotřebovaná tak, že by mohla znamenat potencionální nebezpečí. Nikdy nevyužívejte trampolínu bez ochranné sítě (překvapilo by vás, kolik lidí jí takto používá i přes logicky naprosto zjevnou hrozbu) a bez ochranného límce pružin. Kryt pružin na trampolínu má, zrovna tak jako ochranná síť, svůj důležitý úkol a není na trampolíně jen aby dobře vypadala. Zatímco ochranná síť zabezpečuje kolem dokola strany trampolíny, kryt pružin na trampolínu chrání skokana před zapadnutím nohy či nohou po stranách skákací plochy. Takovým zapadnutím během poskakování na trampolíně by mohlo dojít k velmi nebezpečnému úrazu. Proto nesmíte důležitost těchto součástí podcenit a poškozené či opotřebené části vždy ihned nahraďte.