Kontrolujte kryt pružin

Nedávno jsem byla s dětmi v dětském hracím centru. Dala jsem si limonádu, otevřela knížku a nechala je si hrát. Byly nadšené. Tohle centrum má plno hraček, klouzaček, odstrkovadel a jednu pěknou dětskou trampolínu.

Když děti přestalo bavit vše ostatní, přemístili se na trampolínu. Automaticky jsem se zvedla, protože je třeba zapnout na ochranné síti zip, na to děti rády zapomínají. Přitom jsem si všimla posunutého krytu pružin. Kdybych si ho nevšimla, jistě by nějaké dítě v zápalu dopadlo nohou či rukou mezi pružiny a umím si poměrně živě představit, jak bolestivé a nebezpečné by to mohlo být.

Kontrolujte kryt pružin, prosím

Jako rodiče neseme plnou zodpovědnost za své děti my. Dobrá, ve školce a škole naši zodpovědnost přebírají učitelé a ředitelé, ale v hracím centru je zodpovědnost za naše děti stále na nás. Možná jsou už vaše děti také tak velké, abyste si bezstarostně otevřeli v hracím centru knihu nebo si povídali s kamarádkou, ale než polezou na trampolínu, vždy zkontrolujte, že je kryt pružin na trampolínu dobře umístěn a pečlivě uchycen.

Vlastní trampolína

Možná máte na své zahradě vlastní trampolínu. Nebylo by to žádné překvapení, zahradní trampolíny se těší veliké oblibě. Ale i svoji vlastní trampolínu je třeba pečlivě a pravidelně kontrolovat. Je stále stabilní, má všechny šrouby a pružiny, není poškozená skákací plocha, ochranná síť či kryt pružin? Dobré je, že pokud se přeci jen nějaká poškozená část najde, ve většině případech ji lze nahradit. Snadno nahradíte ochrannou síť či kryt pružin, protože každý výrobce ví, že měkké části na trampolíně jsou k opotřebení náchylnější než ty kovové. Kryt pružin na trampolíny kontrolujte pečlivě, protože třeba u naší trampolíny se díky skákání a dovádění dětí, rád mírně posouvá. Je třeba se tedy ujistit, že je umístěný a uchycený tak, jak má být, aby trampolíny byla pro děti i nadále bezpečná.