Jak strávit Vánoce v klidu

Mám pro vás několik tipů, jak strávit Vánoce v klidu. Tak, aby byly letos konečně skutečně šťastné a veselé.

V první řadě doporučuji vše chystat s dostatečným náskokem. Například nakoupit dárky. Málo co je tak nepříjemné, jako nutit se do příprav na poslední chvíli. Nechuť je ještě větší, je toho najednou moc najednou a v půlce zjistíme, že nám něco chybí nebo nevychází a není čas na nápravu. Proto si v klidu sedněte, klidně už na začátku listopadu a sepište si seznam. Jeden seznam na dárky, komu co chcete koupit. Tyto dárky pak co nejdříve objednat. Zvláště, pokud volíte jako dopravce Českou poštu.

Přípravy

S předstihem si nachystejte i seznam příprav. Co musíte stihnout? Výzdobu, pečení, nákupy? Ano, nákupy se musí udělat na poslední chvíli, aby maso bylo co nejčerstvější. Bohužel se tak ale nevyhneme rozlícenému davu, který pádí, pod vlivem stresu z vánočních příprav, skrze všechny dostupné obchodní domy. Prorážejí si cestu nákupními vozíky a lokty, žádná dobrá vůle se moc nekoná. Dokáže to být nepříjemné, zvlášť když se to udělat musí. Proto si pečlivě nachystejte železné nervy a seznam, abyste do krámu museli jen jednou a pak měli přes svátky už jen klid. Výzdobu udělejte základní, stejně jako úklid. Pokud trváte na velkém úklidu, udělejte ho na začátku listopadu. Nejpozději v jeho polovině. Na prosinec si už nechte jen průběžnou údržbu.

Dárky

Pokud si nevíte rady s dárky, kupte jen jeden velký, pro celou rodinu. Tím máte vyřešeno hned několik lidí najednou. Výborným dárkem je třeba zahradní trampolína. Nejen, že potěší celou rodinu, ale skákání na trampolíně napomáhá dobré kondici, zdraví, dobré náladě i lepšímu spánku.

Zvolte vhodnou nosnost a velikost. Oblíbená je trampolína 305 cm. Tato trampolína je však vhodná spíš pro děti, ačkoli její nosnost je 180 kilogramů. Pro celou rodinu se spíš hodí trampolína s větším průměrem.

Pokud hledáte jen dárek, který budou využívat pouze děti, trampolína 305 cm postačí. Prodávají se i menší, ale myslete na to, že děti rostou a při správné péči vám trampolína bude sloužit i několik let.

Pečení

Seznam vánočního cukroví buď seškrtejte na úplné minimum a nebo nechte někoho, ať se vám o to postará. Plno lidí se živí nebo si přivydělává tím, že pečou mnoho druhů dobrého cukroví. Usnadníte si tím práci a ušetříte tak čas pro to, co je na Vánocích opravdu důležité, totiž na rodinu. Zahrajte si s dětmi hry, jděte na výlet, bavte se. Přeji vám všem krásné Vánoce!