Jak skákat na trampolíně

Abychom minimalizovali nebezpečí úrazu, je třeba být opatrní, pečlivý a ve střehu. Skákání na trampolíně může být bezpečnou a zdraví prospívající zábavou, je však dodržet několik základních věcí.

Kupujeme a skládáme trampolínu

Kupte kvalitní trampolínu s ideální velikostí a dostatečnou nosností. Pečlivě složte celou konstrukci a trampolínu umístěte na pevný a rovný povrch. Trampolína musí být stabilní, vše napnuté a pečlivě složené. I kryt pružin na trampolínu. Při stavbě trampolíny nezapomenout na spony, které zajišťují stabilitu. Připevňují se na uchycovacích tyčích. Tyto tyče, na které se napíná síť, by měly být obaleny měkkým materiálem (většinou se v sadě s trampolínou prodávají takové pěnové polystyrenové návleky na tyto tyče). Před každým skákáním trampolínu zkontrolujte.

Ochranná síť

Ochranná síť musí být nepoškozená a příliš neopotřebená, řádně napnutá a vchod musí být při skákání pečlivě zapnutý

Skákání

Doporučuje se skákat na středu, nejvíc úrazů vzniká dopady na krajích a střetem více skokanů najednou. Proto se také doporučuje, aby na trampolíně byla v jednu dobu vždy jen jedna osoba. Tato osoba by měla být pohodlně oblečená a neměla by mít u sebe ostré a nebezpečné předměty, které by mohly způsobit nebo zhoršit případný úraz. Zkontrolujte vždy celou trampolínu, z vlastní zkušenosti vím, že třeba kryt pružin na trampolínu se rád pohybuje. Právě ten je ale třeba řádně umístit a upevnit, aby skokan nezažil úraz díky tomu, že se mu noha propadne pružinami.