Jak pomocí obrazů opticky zvětšit prostor?

Ať již obýváte malý byt nebo se soustředíte na konkrétní pokoj, který je potřeba opticky zvětšit, přečtete si následující řádky. Čemu věnovat pozornost při výběru vhodného obrazu, který pokoji pomůže? Obrazy na zeď, které propůjčí místnosti, kde visí, opticky více prostoru?

Námět

Námět volte opatrně. Malým prostorem nejlépe vyhovují krajiny a pohledy do prostoru, například pohled na moře. Obrazy s tímto námětem dodají prostor a hloubku místnosti. Moderní obrazy mohou být jak malované, tak tištěné. Vybrat si můžete i potisk na plátno, kde se zachovává oblíbená plátěnná struktura.

Velikost

Kalkulujte s velikostí zdi, s obrazem a jeho proporcemi. Čím více obrazů budete chtít umístit na jednu zeď, tím těžší se pro vás aranžování stane. Vybrat si ovšem můžete i vícedílné obrazy do bytu, které zaberou dostatečný prostor (počet dílů obrazů se může různit) a přitom si zachovají jednotnost.

Barva

Buďte opatrní se sytými barvami. Pokud nemáte cit pro barvy, zavolejte si přátele a společně obraz vyberte a umístěte.

Malá rada na konec

V místnosti, kde chcete opticky zvětšit prostor využijte chytrých úložných prostor, zrcadel, světlých barev u nábytku a jeho potahů. Pokud máte tu možnost, dávejte přednost velkým oknům. Tabulky umyjte a vyleštěte, dostanete do místnosti více světla.