Dětská trampolína jako podpora zdravého pohybu

Skákání na trampolíně má oproti řadě jiných sportů několik velkých plus. Jedním z nich je, že děti skutečně baví. Další výhodou je, že jde o pohyb na čerstvém vzduchu. Navíc je skákání na trampolíně mnohem citlivější ke kloubům než skákání a běhání po tvrdém povrchu.

Pohyb u dětí

Podporovat u dětí pohyb a pobyt na zdravém vzduchu je potřeba víc než kdy dřív. Možná si sami vzpomínáte, jak jste jako děti byli pořád venku a nikdo vás k tomu nemusel nutit. Dnešní doba plná obrazovek ale dětem nepřeje a pokud v nich chuť pobývat venku nepodpoříte, budete děti nacházet zalezlé v pokoji, jak koukají do obrazovek tabletů, televizí nebo telefonů. Přitom ke zdravému vývoji je pohyb pro děti velmi důležitý.

Dětská trampolína

Snadno si můžete pořídit kvalitní sportovní pomůcku, kterou je dětská trampolína. Dětská trampolína se díky svým rozměrům hodí i na menší zahradu, je však třeba pro ni připravit rovný podklad. Poskládat pak trampolínu je poměrně snadné. Žádné další výdaje vás nečekají, minimálně do doby, než budete potřebovat (a pokud vůbec budete potřebovat) náhradní díly.

Každá dětská trampolína musí mít dobře upevněnou ochrannou síť, která zabrání malému skokanovi vyskočit z bezpečného prostoru skákací plochy.