Co když venku prší?

Počasí je všelijaké, krásných dní jako šafránu. Mnohem častěji je zataženo nebo přímo prší. To není počasí, kdy by šel člověk ven na procházku, projet se na kole, na koloběžce, zaběhat si nebo si na zahradě zaskákal na trampolíně. Mnohem raději by člověk v takovém počasí schoval nos pod peřinu a spal. Mám pro vás několik tipů, jak si škaredé počasí trochu užít.

Malujeme

Malování je kreativní činnost, která rozvíjí smysly. Také cvičí pravou hemisféru mozku, která je centrem kreativity a emocí. Pokud se bojíte, že nejste žádný malíř a lidi kreslíte systémem na sebe napojených čárek, pak vězte, že malovat můžete stejně. Obrazy můžete malovat jak s konkrétním, tak abstraktním tématem. Zvláště abstraktní malba je způsob, jak vyjádřit různé pocity a dojmy. Abstraktní obrazy jsou navíc v dnešní době velmi oblíbené.

Proč malovat?

Malovat může celá rodina, děti rodiče i babička s dědou. Tato činnost cvičí představivost, donutí vás dívat se na věci jinak. Navíc si procvičíte oči a zápěstí.

S čím malovat?

Co se malířských potřeb týče, nemusíte si hned vybírat drahá plátna a olejové barvy, pro začátek si snadno vystačíte s vodovými barvami či temperami a čtvrtkou. I štětce se prodávají v různé cenové relaci a i z levnějších štětců se dají vybrat ty, které téměř nepouští chlupy.

Výstava

Nakonec můžete obraz dát zarámovat a pověsit, aby jste měli pěknou památku, jak krásně jste si ten den, navzdory počasí, užili. Obrazy ručně malované mají své kouzlo, ať je maluje profesionál, malé dítě či dospělý amatér.

Bez práce

Pokud máte rádi obrazy, ale do jejich tvorby se vám opravdu nechce, můžete si je jednoduše koupit.