Na trampolíně bezpečně

Pokud uvažujete nad koupí trampolíny, jistě vás bude zajímat jedna důležitá věc, a to bezpečnost. Trampolína je báječná kratochvíle, nabízí pohyb a zábavu v jednom a není k ní potřeba žádného speciálního vybavení, pokud neslouží pro závodní účely. Na trampolínu stačí mít pohodlné oblečení, například tepláky či legíny a tričko. Pokud máte šperky, pásky do kalhot a podobné doplňky, je lépe je pro skákání na trampolíně odložit stranou, aby nepřekážely a nepůsobily nepohodlí.

Dětská trampolína musí splňovat dostatečnou nosnost i velikost, která bude pochopitelně přizpůsobena kapacitě vaší zahrady či prostoru vyhrazeném k jejímu umístění. Menší trampolíny nabízí menší odpružení a pochopitelně nenabízí takové možnosti pro akrobatické kousky jako trampolína velká.

Pro trampolínu volte vždy dostatečně velkou okolní bariéru, a to ochrannou síť, která se často prodává v sadě s trampolínou nebo je k sehnání zvlášť. Trampolína s ochrannou sítí znamená pochopitelně mnohem bezpečnější alternativu a zabrání možnému vyskočení z trampolíny na tvrdou zem.

Nikdy není řešením ta nejlevnější trampolína, na kterou narazíte, ale ne vždy je nutné utrácet velké množství peněz. Porovnejte poměr ceny a kvality u spolehlivých prodejců, kteří Vám pomohou vybrat vhodnou variantu, která bude splňovat všechna vaše kritéria.