Báječná dětská trampolína

Venku je krásně, ale váš potomek neustále civí do telefonu? Počítače? Tabletu? Tak vezměte své dítko na zahradu a představte mu dětskou zahradní trampolínu!

Dětská trampolína jako aktivní program

Pro správný vývoj dítěte je nezbytné, aby se hýbalo. V dnešní době jsou děti líné a hlavně nemají žádnou motivaci. Za našeho dětství jsme trávili plno času venku. S kamarády, kteří také chodili ven. Než bude oběd, než bude večeře nebo svačina… Ale spousta dětí byla hodně venku. Dnes je to problém. Děti nemají s kým vyrazit ven, protože jsou všechny doma a civí do obrazovek. Ale, my jako rodiče, můžeme děti trochu postrčit, případně motivovat k tomu, aby byli venku, aby se hýbali, sportovali. A také poznávali svět okolo sebe. Teď je ideální období, je jaro, blíží se léto a venku je pěkně a teplo. Pokud vaše dítě nechce nikam daleko, mlžete mu umožnit pobyt na zahradě, protože i tam lze vytvořit prostředí plné aktivit. Naše zahrada není nijak velká, vejde se tam záhon, zahradní houpačka pro nás dospělé, malý zahradní domek na náčiní a krásná trampolína. Dětská trampolína, ostatně jakákoli trampolína, musí mít ochrannou síť. Opakuji to, kdykoli je příležitost, protože stále na některých zahradách i dětských hřištích nacházím trampolíny bez ochranné sítě. To je velmi, velmi nebezpečné, protože zkontrolujte, že vaše dětská trampolína ochrannou síť má, že je tato síť dobře napnutá a připevněná a že je v dobrém stavu.

Vliv trampolíny na dítě

Dítě si jistě trampolínu zamiluje. Vím z vlastní zkušenosti, kolik zábavy trampolína znamená (a hlavně skákání a dovádění na trampolíně). Skákání uvolňuje v těle tak zvaný hormon štěstí, zlepšuje náladu, čistí hlavu, pomáhá předcházet řídnutí kostí, protáhne a posílí celé tělo, včetně tak často zanedbávaných svalů, které mají na starost držení rovnováhy. V tom je dětská trampolína skvělá, má tak dobrý vliv na tělo i duši člověka (dítěte) a přitom to vypadá spíš jako zábava než jako sport. Děti trampolínu milují, mohou totiž různě skákat, zkoušet jak a kam dopadnou a mohou zkoušet různé triky, například kotouly a přemety nebo co nejvyšší výskok nebo z výskoku dopadnout do sedu a hned zase na nohy.

Odpojte děti od obrazovek a pošlete je na trampolínu!